BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Bir gazete haberi alıntısı ve bir kitaptan aktarma dışında bu yazıya benim hiçbir katkım olmayacak. Bir de üç görüntü var.

 Özdemir İnce

7 Şubat 2015

KAN DONDURAN İNFAZ-SÖZCÜ. 02.02.2015
SÖZCÜ, 2 ŞUBAT 2015

1.KAN DONDURAN İNFAZ

“IŞİD militanları Rakka’da yine akıl almaz bir vahşet sergiledi. Eşcinsel olduğu gerekçesiyle bir kişiyi yüksek binanın tepesine çıkarıp aşağı attılar

DİNCİ terör örgütü Irak Şam İslam Devleti militanları, Suriye’nin Rakka kentinde eşcinsel olduğu öne sürülen bir kişiyi yüksek bir binadan attıklarına dair fotoğraflar yayınladı.

IŞİD’ın kontrolünü Özgür Suriye Ordusu’ndan aldığı Rakka kentinde meydana gelen olayda, infaz gerçekleştirilmeden önce halka bu tür suçların şeriat hükümleri gereği uygulandığının anlatıldığı kaydedildi.

Örgüt, son dönemlerde kontrol ettiği bölgelerde kafa kesme, kurşuna dizme ve insanları yüksek binalardan atma şeklinde bir çok yöntem kullanıyor. IŞİD militanları geçtiğimiz haftalarda da Musul’da iki kişiyi eşcinsel oldukları gerekçesiyle yüksek bir binanın tepesinden atarak öldürmüşü.” (Sözcü, 2 Şubat 2015)

2.İSLAMDA CİNSELLİK

İSLAMDA CİNSELLİK 1
Arif Tekin, İslamda Cinsellik, Berfin Yayınları
İSLAMDA CİNSELLİK 2
İslamda Cinsellik. Sayfa: 12-13

“Özellikle Suriye’de devam eden savaş nedeniyle son zaman­larda bazı din adamlarının fetvalarını çoğumuz medyadan takip etmekteyiz. Örneğin bundan bir süre önce Selefi şeyhlerinden Na­sır el-Ömer’in, Şia karşıtı yayın yapan “Visal TV” kanalında, “Si­lahlı mücahitler, namahrem kadınlar bulamıyorlarsa, kendi mahremleriyle (anneleriyle, kızlarıyla…) evlilik yapsınlar…” açıkla­ması olmuştu. Bunun da ötesinde, bazı Arap televizyon kanalla­rında daha çirkin, insanlığa sığmayan fetvaların verildiğini de iz­ledik. “Kadınların yokluğu söz konusu olduğunda, savaşa giden erkekler daha önce makatlarını alıştırıp cinselliği rahat kaldırabi­lecek hale getirerek böylece savaş halinde ara sıra erkekler birbir­lerinin cinsel ihtiyaçlarını kendileri giderirlerse dinen bunun yeri nedir?” şeklinde sorulan soruya şeyhin verdiği yanıt şu: “Aslında homoseksüellik İslam’da iyi bir şey değildir; ancak Allah rızası için cihada gidiliyorsa ve cinsel arzuyu karşılayacak başka çare de yoksa, böyle bir yönteme başvurmakta dinen sorun yoktur. Çün­kü normalde yasak olanlar mazeret anında helal sayılır.”

Söz yasak edilenlerin mazeret zamanında helal olduğundan açılmışken, burada ilginç gördüğüm bir yazıyı paylaşmak iste­rim. Mısır’da Ezher üniversitesi bünyesinde bulunan bir lisenin ikinci sınıfında okutulan bir kitapta, şayet günün birinde bir Müslümanın elinde yiyecek hiçbir şey yoksa, o zaman o kişi in­san etini yiyebilir. Yerken pişirmemeli; çiğ yemeli. Aç kalan bir Müslüman, İslam dininden çıkan birini öldürüp etini yiyebilir. Kendileriyle savaş halinde olan insanları -çocuk ve kadın da dâ­hil- katledip etlerini yiyebilir. Çünkü bu zaruret halidir. Yine zinakârları, namaz kılmayanları öldürüp etlerini yiyebilir. Bir de savaştığı insanlardan bir çocukla bir erkek ortada varsa, erkeği öldürüp yiyebilir. Çünkü büyük olanı Müslümanlar için sakınca­lıdır. Çocuk ise Müslümanlar tarafından eğitilip ilerisi için fay­dalı olabilir (cihada gönderilir) deniliyor kitapta. Şayet Müslü­man olmayan bir insan aç kalırsa ve başka da bir şey yoksa, or­tada yalnız bir Müslümanın cesedi varsa, bu adam ölse de ondan yiyemez. Çünkü İslam’ın şerefi kırılır. Ama bir Müslüman inan­mayan ölü birinin etini yiyebilir!” (Arif Tekin, İslam’da Cinsellik, Berfin Yayınları, S.12)

 

 

 

 

“BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.