DÜZMECE SEÇİMDEN SONRA

ZZZZZZERDOĞAN

DÜZMECE SEÇİMDEN SONRA

Başyüce R.T.Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimini % 51.71  oy oranı  ile kazandı. Ekmeleddin İhsanoğlu % 38.56. Selahattin Demirtaş % 9.72.

 

Dünyada benzeri ancak diktatörlükle  yönetilen ülke seçimlerinde görülebilir: Anayasaya, yasalara aykırı, adaletsiz ve eşitlıksiz bir seçim. R.T.Erdoğan bu seçimde ne anayasa, ne babayasa, ne yasa, ne yönetmelik, ne vicdan, ne kurallar, ne ahlak, hiçbir şey dinlemedi. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığının T.T.Erdoğan tarafından gasbedildiğini söyleyebiliriz.

Haram bir zafer!

Bu yazıyı 11 Ağustos 2014 günü, saat 05’te yazıyorum.

(11 Ağustos benim kişisel tarihimde çok önemlidir. 11 Ağustos 1962’de Ülker’le evlendim. 12 Mart darbesinden sonra, 11 Ağustos 1971’de Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından gözaltına alındım.)

Henüz hiçbir gazete okumadım, hiçbir yorum dinlemedim.

Benim yorumum şöyle:

R.T.Erdoğan kirli bir propaganda yaptı, kirli bir seçim kazandı.

Ekmeleddin İhsanoğlu seçimi kazanmak için elinden geleni yaptı ve alabileceği kadar oy aldı.

CHP seçmeni elinden geleni yapmaya çalıştı.

MHP seçmeni, güvenilmez ve AKP seçmeninden farksız olduğunu kanıtladı.

HDP adayı Selahattin Demirtaş % 9.70 oy aldı. Ancak HDP 2015 genel seçimlerine buna güvenerek parti olarak girerse %10 barajını aşamayıp  TBMM dışında kalabilir.

Bunun dışında, bir kesim dışında, hiçbir parti ve kesime tek bir sözüm yok.

Seçime katılmayan 5 milyon sıçmana da sözüm yok. Seçime katılsalardı hiçbir şey değişmezdi. Seçim ikinci tura kalırdı ve R.T.Erdoğan HDP’nin oylarını da alıp % 51.71’in üzerinde bir oy oranına ulaşırdı.

Benim sözüm R.T.Erdoğan’a oy veren 20 milyon 842 bin 495’lik seçmen kitlesine.

Bu öyle bir kitle ki dindar desen Allah, Kuran ve Hz.Muhammed dindarı değil. Hurafe, üfürük, hacı, hoca, seyh müslümanı. Allah’ları Kuran’ın Allahı değil; Müslümanlıkları Hz.Muhammedin Müslümanlığı değil.

Bunların Müslümanlığında yalan, dolan, hırsızlık, rüşvet, iftira, küfür, haram, kutsal değerlere saygısızlık gibi şeylerin tamamı mübah. R.T.Erdoğan; Allah’ın, Kuran’ın ve Hz.Muhammed’in önünde.

Yaşadığımız günlerde, aklı başında hiçbir memurun, hiçbir emeklinin, hiçbir öğretmenin, hiçbir subay ve assubayın, hiçbir köylü-çiftçinin, hiçbir kadının, hiçbir gencin, hiçbir kiracının ve en önemlisi hiçbir işçinin R.T.Erdoğan’a oy vermesi mümkün değil. Ama bu kitle büyülenmiş gibi R.T.Erdoğan’a oy veriyor. Böyle insanlara seçmen denmez. Başka bir şey denir, ama ne?

Bu seçmenin dış politikayla hiçbir ilişkisi yok. Irak’ta olanlar, Suriye’de olanlar, Türkiye’ye iltica eden 1 milyondan fazla Suriyeli, Türkiye’nin her an savaşa girme tehlikesi (ki bütün bunların sorumlusu R.T.Erdoğan’dır) bunların umurunda bile değil.

Bu vatandaşlık bilincinden yoksun insanlar, R.T.Erdoğan dışında, vurgun, avanta, yağma ve istila dışında hiçbir şeye önem vermiyorlar

Türkiye’nin sorunu bu kitle!

Edirne. Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli, Muğla, Antalya, Mersin, Adana ve Hatay dışında, HDP tarafından kontrol edilen bölge dışında kalan Karadeniz ve Orta Anadolu… Türkiye bu!

Bu kitle kendisine bir şey vermeyen   AKP’ye  neden oy veriyor?

Aşağılık duygusundan mı, kıskançlıktan mı?

Uydurma din için mi?

Belki?

En çok HES’lerden şikayetçi olup, yollara düşen Karadenizlilerin AKP’nin adayına oy vermesine şaşıyorum.

En çok, savaşın ilk kurbanı ve ilk alanı olacak Gaziantep ve Şanlı Urfa seçmenine şaşıyorum.

Nasıl bir duygunun etkisi altında R.T.Erdoğan’a oy verdiler? Ellerine hakim olamadılar mı?

Soma’de Ekmeleddin İhsanoğlu % 51,2, R.T.Erdoğan % 46.4 oranında oy almış. Daha dün 300 küsur kurban vermemiş miydi kömür ocağına, daha dün R.T.Erdoğan tarafından tokatmanmamışlardı, daha dün bir bakan danışmanı bir Somalıyı tekmelememiş miydi?

Yuh olsun Soma’ya!

İşçi ili ve kenti Zonguldak, R.T.Erdoğan’a % 52,71 oy vermiş. Yuh olsun Zonguldak’a!

Türkiye’nin üçe bölündüğü, bu Cumhurbaşkanlığı seçiminde bir kez daha kanıtlandı.

Bu üç bölgenin, üç kesimin artık birlikte yaşaması, birlikte iç politika ve dış politika onaylaması artık olanaksız.

Yukarda adlarını saydığım, Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy veren iller özerklik istemeli artık.

İstanbul’u istemem! Bakalım  İstanbul kimi ister!

Seçim sonrası ilk maruzatım bundan ibarettir. Aslına bakarsanız yorum yapmaya bile değmez. Her şey ak ve kara gibi ortada. Yılkıya çıkmış sola gelince: Ne isterse yiyebilir artık!

ÖZDEMİR İNCE

11 AĞUSTOS 2014

Bu saçma seçimden sonra ne yapacağıma, Don Kiişot emmimle konuşup karar vereceğim