EVET, “ERDOĞAN’A HAYIR BİR ERMENİ’YE EVET !”

Epeydir beni takıma almayıp kulübede bekleten Vakit gazetesi nihayet koluma kaptan bandını takıp tekrar sahaya sürdü. Vakit gazetesinin “Arşiv” sayfasının üst başlığından söz ediyorum: “Marksist olduğunu açıklayan Özdemir İnce Çankaya’da bir Ermeni’yi bile görmeye razı… Erdoğan’a hayır, Ermeni’ye evet ! Recep Tayip Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkmasına karşı olduğunu yazan iflah olmaz İmam-Hatip ve başörtüsü karşıtı Özdemir İnce, ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin Ermeni kökenli vatandaşlarının, cumhurbaşkanlığı da aralarında olmak üzere, bütün resmi makamlara gelmesinden yanayım’ diye yazdı. Bilindiği gibi Prof. İnce, ‘Müslümanlar, başını açan kızı diri diri yaktı’ diye yalan habere imza atmıştı.” (Vakit, 15 Mart 2007)
***
El cevap :
1.Irkçı ve faşist olmadığım için, elbette “Erdoğan’a hayır ve bir Ermeni’ye evet !”
2.Evet, İmam-Hatip Okulları’nın yasal amaçlarına uygun hale getirilmelerini savunuyorum !
3.Evet, “Başörtüsü”ne değil, kamusal alanda “Türban”a karşıyım. Türban, İmam-Hatipler gerçek alanlarına çekildikten sonra da en az 20-25 yıl daha yasak kalmalıdır.
4. “Prof” sıfatı bana Vakit gazetesi tarafından telif (!) karşılığı olarak armağan edilmiştir.
5.Müslüman Mağriplilerin mini etekli kızı diri diri yaktıkları Paris Polis Müdürlüğü ve adliyesinin kayıtlarında vardır. Vakit gazetesi yalan söylemektedir.
6.Vakit gazetesi iflah olmaz bir ırkçı ve faşist olduğunu dünyaya ilan etmektedir.
7.Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasına Cumhuriyet ilkeleri nedeniyle karşıyım. Cumhuriyet ilkelerine bağlı ve Anayasa’da belirtilen koşulları haiz her T.C vatandaşı Cumhurbaşkanı olabileceği gibi Türk kökenli olmayan, Müslüman olmayan, herhangi bir dine mensup olmayan, dinsiz olan bir TC vatandaşı da bu göreve gelebilir, gelebilmelidir. Ermeni kökenli vatandaşımız için özel koşul “Ermeni Soykırımı’nı savunmamak”, Rum vatandaşlarımız için de “Megali idea”dan yana olmamaktır. Elbette Anayasa’nın ilk dört maddesi ile sorunu olmayacak ve laikliği yeniden tanımlamaya kalkışmayacak.
8.Türkiye’yi eyaletlere bölmeyecek, alt-kimlik, üst-kimlik bilmişliği yapmayacak, yani Türk ulusunu post-kolonyal (sömürgecilik sonrası) terminoloji ile paramparça etmeyecek,
9.“Laiklik tabii elden gidecek”, “Laik ve Müslüman olunmaz”, “Egemenlik Allahındır”, “Benim referansım Kur’andır”, “Demokrasi beni amacıma götürecek tramvaydır”, “Yahu bu milletin bütünlüğü ‘Ne Mutlu Türküm diyene’ ifadesiyle sağlanır mı ? Osmanlı 30 aşkın etnik grubu ümmet düşüncesiyle bir arada tuttu” demeyecek,
10.El Kadı’ya kefil olmayacak, Danıştay ve Yargıtay’a ‘Diyanet’e sor”, AİHM’ye ‘Ulemaya sor” demeyecek, halkı 72 millete bölmeyecek ve Devrim Yasaları’na bağlı herkes Türkiye Cumhuriyeti’ne Cumhurbaşkanı olabilir.
***
R.T.Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını kabul edebilmem için bu koşulları kabul ettiğini belirten bir metni noter kanalıyla Türk halkına ilan etmelidir. Bu koşullar Etyen Mahcupyan için de geçerlidir.