“KÜRTÇÜLÜK SORUNUNUN TERSİ VE YÜZÜ” HAKKINDA

 

13 Şubat’tan itibaren bir ay kadar yurt dışında olacağım. Bu süre içinde yeni yazılar yazmak istemiyorum. Düşüneceğim, bir-iki kitap okuyacağım, bilgisayarı tarayıp temizleyeceğim, tekrar düşüneceğim; tükenmiş kitaplarla ilgili planlar yapacağım. 79 yaşına gelmiş bir yazarın yapması gereken ciddi angaryalar…

Bu süre içinde sizlere bundan beş yıl önce yayımlanmış yazı dizisini ısıtmadan masanıza koyuyorum. Çünkü yemek soğumadı, ocaktan yeni alınmış gibi sıcak.

Beş yıl önce ve daha önce yazdıklarım, sanki yazdığım bir senaryo gibi, birer birer sahneleniyor, gerçekleşiyor. Dehşet verici bir şey: Bugün ya da gelecekte, “Adam amma da keskin görüşlüymüş ha!” diyecekler. Keşke demeselerdi, keşke keskin görüşlü olmasaydım da olanlar ve olacaklar olmasaydı.

Bilgi ve ilginize sunduğum öğün, “Kürtçülük Sorunun Tersi ve Yüzü” başlıklı 15  yazılık bir yazı dizisi olarak Hürriyet gazetesinde,  2009 yılının Eylül ayında yayımlandı. Daha sonra Direnen Cumhuriyet (Destek Yayınları, 2010) kitabımda yer aldı.

“Kürtçülük sorunu” konusunda yeni bir yazı yazmama gerek yok. Bu 15 yazı, bu 15 yazının öncesinde ve sonrasında bu konuda yazdıklarım öylesine güncel, fırından yeni çıkmış gibi taze ki, yeni bir yazı yazmam gerekmiyor. Ama, bu 15 yazıyı, şimdi, tekrar okuyacağım, gerekirse açıklamalar, gerekirse düzeltmeler, gerekirse eklemeler yapacağım.

Bir süredir doları kanatlandıran Müminlerin Emiri (!) Başyüce R.T.E. giderayak kendisinin ve ailesinin ölüm tehditleri aldığını dünyaya ilan etti. Bir Başyüce’ye yakışmayan bir iddia ki böylesini bir Başcüce bile yapamaz. Ölüm tehditi ancak sıradan insanları korkutmak için yapılır. Kennedy’ye suikast yapanlar kendisini hiç ölümle tehdit etmemişlerdi. Müminlerin Emiri olmaya heveslenen birine  yakışmayan bir paranoya, acınası bir merhamet ve oy avcılığı…

Acıyan Türkiye’ye acısın!…

ÖZDEMİR İNCE

11 Şubat 2015

 

““KÜRTÇÜLÜK SORUNUNUN TERSİ VE YÜZÜ” HAKKINDA” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.