TÜRKİYENİN KESESİNDEN İLAN-I AŞK

19 Haziran tarihli Cumhuriyet’te “Vuslat gerçekleşsin” başlıklı bir haber yayınlanmış. Dostlar haber verdiler. Çok işim olduğu için o gün henüz okumamıştım. Atlayabilirdim de…
***
Uluslararası Dil Öğretimi Derneği, Kültür Bakanlığı ve Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen şirketlerin desteğiyle düzenlenen “4.Uluslar arası Türkçe Olimpiyatı”nı kazananlar için yapılan ödül töreninde konuşan TBMM Başkanı Bülent Arınç isim vermeden Fethullah Gülen’e övgüler yağdırmış:
“Bu işi düşünen bir kişi var. Bu işi büyüten, kendi boyundan daha güzel hedefleri kendisine hedef edinen insan var. 100 ayrı televizyonda canlı yayımlanan programın içindeyiz. Eminim ki milyonlarca insan şu anda bizi gözyaşı dökerek izliyor. Bunların arasında biri var ki, gurbette tek başına hüzünle televizyondan bizi seyrediyor. Bir kişi, inandığı sözleri inandırdı, hedef gösterdi. Teşvik etti. Doğru bir şey söyledi.”
“Bu çocukların geldiği okullar, dünyanın en az 100 ülkesinde 500’den fazla okul vardır, ben bunların çoğunu gördüm.”
“Tek bir adamla başladı bu yürüyüş ve muvaffak olundu. Televizyon başında belki saatler ötesinde bizleri izleyen o güzel insana ve arkadaşlarına milletim adına teşekkür borcum var. Hüzünlü gurbet bir an önce bitsin, vuslat gerçekleşsin.”
***
TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın ilan-ı aşk ettiği kimsenin Fethullah Gülen olduğunu anlamamanın olanağı yok çünkü Bülent Arınç bu okulları tarif ediyor. İslamcı basın da bu okullara Fethullah Gülen okulları diyor.
Fethullah Gülen, Türk adaletinin yargısında kurtulmak için ABD’de yaşamaktaydı. Son çıkan yasalar sayesinde hapse girmekten kurtulmuş ama ne olur ne olmaz diye Türkiye’ye dönmek istemiyor ya da Humeyni vari bir geri dönüş için gün saymakta.
Çünkü ABD’nin Ilımlı İslam projesi ile Büyük Ortadoğu Projesi fırında pişmekte ve bu fesat projelerinin içinde Fethullah Gülen’in de bulunduğu söylenmekte.
TBMM Başkanı’nın ad vermeden böyle bir insana Türkiye’nin kesesinden millet adına aşk ilan etmesi, Cumhuriyet’e karşı nankör ve patavatsız bir meydan okuma.
***
Rusya’da, “Öğrencilere Rusya’ya karşı nefret aşıladığı ve radikal İslamı öğrettiği” gerekçesiyle Fethullah Gülen okulları incelemeye alınırken okulu kuran şirket kapatılıyor ve yetkilileri göz altına alınıyor.
Alpaslan Işıklı “Naid Nursi, Fethullah Gülen ve ‘Laik’ Sempatizanları” (Cumhuriyet Kitap, 2001) adlı kitabında, Fethullahçı olarak bilinen okulların sayılarını veriyor: Yurt içinde 103 okul, 460 dershane, 500 yurt (ben de ekleyeyim: Türkiye’de mürit öğretmenler tarafından denetlenen yüzlerce devlet okulu)… Yurt dışında, Orta Asya Cumhuriyetlerinde 126 lise: Azerbaycan, Moğolistan, Gürcistan, Kazakistan, Dağıstan ve Türkmenistan’da birer üniversite.
***
Bu okulların, ABD’nin emperyalist planlarının ciddi bir parçası olarak açıldığı iddiaları gün geçtikçe güçlenmekte. Bu okullarda çalışan ABD’li öğretmenlerin gerçekte CIA ajanları olduğu da ileri sürülmekte (S.83).
Bu okulların yurt içinde kırdığı fındığın sayısı kırkı geçti ve TBMM Başkanı da Türkiye’nin kesesinde aşk ilan etmekte… Bu fesadın karşısında olması gereken bir vatandaş!…