“VURUN CHP’YE !”

Aşağıda okuyacağınız metin 12 Temmuz 2008 günü saat 11:35’te Kubilay G. adlı bir okur tarafından gönderilmiş. Birkaç sözcük değişikliğinin dışında mesajı olduğu gibi yayınlıyorum:
***
[“Menderes’in ilk hükümeti kurduğu gün olan 22 Mayıs 1950 yılından bugüne tam 21.232 gün geçmiş. 707 ay 22 gün ya da 58 yıl 62 gün… Bu sürenin 92 ay 3 gününü yani 7 yıl 208 gününü cunta hükümetleri ile geçirmişiz. Geri kalan sürenin 15.104 gününde, yani 503 ay 14 gün başka bir deyişle 41 (kırkbir) yıl 139 gün boyunca Menderes – Demirel – Özal – Çiller – Akbulut – Yılmaz – Erbakan – Gül – Tayyip gibi sağ görüşlü ve muhafazakar arkadaşlar direksiyondaymış.
Bizim aslan demokratlar ne mi yapmis? 4 yıl 242 günü sağ partiler ile yapılmış koalisyonlar ile olmak üzere topu topu 3.365 gün yani 112 ay 5 gün veya 9 yıl 80 gün iktidar olmuşlar.
Peki, geride kalan 58 yılda, ülkemizin çağdaş dünyanın, bilimin, sanatın bu kadar geri kalmasının sebebi kim olabilir sizce… Söyleyeyim, Baykal !!! Çünkü en iyi bildiğimiz şey muhalefet yapmak, ama kendimize.. Yahu adamlar Yıldırım Akbulut gibi bir adama sempati duydu, Erbakan gibi bir garabete bile oy verdi, destek çıktı, biz bir türlü beğenemedik Baykal’ı… Evet, ben de sevmiyorum adamı… Ama her pozisyonda da CHP’ye ve Başkanına kafa göz girişmek nedir? Biz birbirimizi yerken adamlar ha bire yeni lider çıkardı. Bunu yaparken lider karizmasıymış, yetenekmiş, demokrasiymiş demediler. Onlar için önemli olan ideolojilerinin iktidar olmasıydı. Biz böyleyken, RTE çıkıp CHP’nin çakılı bir çivisi olmadığını da söyler, Fırat ağa travma yaratan devrimlerden de bahseder. 58 yılın sadece 4.5 yılında tek başına iktidar olmuş bir ideoloji şu günlerde ülkenin içerisinde bulunduğu durumun tek sorumlusu olarak gösteriliyor ve biz yani Atatürk gençleri de her durumda Baykal’ı tekmeleyerek destek veriyoruz AKP’ye … Sevmesek de, içimiz el vermese de CHP hala bizim bu ülkenin partisidir. Adam gibi bir alternatif çıkartamadığımız sürece, son 7 yıldır memleket için çok elzem konularda yasalaşması planlanan bazı kanun ve kararnamelerin önünde tek başına duran, onun dışında özgürlükcü görülen hiçbir sosyalist partinin yer almadığı kavgalar veren, her yaptığı siyasi uyarı eninde sonunda gerçekleşen bir partiye köstek olmamalıyız.
41 yılda ülkeyi bu hale getiren zihniyet hala iç dinamiklerinden yeni ürünler çıkartabiliyor (Abdüllatif Şener). Ve bu halk her şeye rağmen yine de illa ki “sağ” diyebiliyor. Çünkü, solu bitirmek için her gün CHP’ye vuran kişilere bizler de katıldık.”] ***
Kubilay G. yazının altına “Buyurun hükümet listesi” diye 19. cumhuriyet hükümeti olan birinci Menderes kabinesinden (22.05.1950), 60. Recep Tayyip Erdoğan (22.07.2007) hükümetine kadar. Bunu da bilginize sunmak isterim.
Konuya tekrar döneceğim ama şimdilik bu son bölüm. Kendini gerçekten “sol” olarak tanımlayan seçmen CHP’den ne istiyor ? Onun elinden gelen bu kadar ! Ama TKP var, ÖDP var, DSP var, SHP var, İP var. Onlar da CHP gibi solu temsil edemiyorsa “sen” kendin(i) temsil edecek bir şey yap ! Gevezeliği, bozgunculuğu ve megalomaniyi bırak artık !
Başta seçmenler olmak üzere sol anakarasının mutlaka dezenfekte edilmesi gerekiyor !