2.AKP DEMOKRASİYİ ÖLDÜRÜYOR

Türk solu konusundan yazarken, halkın sola neden oy vermediği sorusuna akıllı bir yanıt ararken genellikle hep şu sonuca varmışımdır:
1.Kapitalizm bütün kurallarıyla işlemeden halk sol partilere oy vermez,
2.İnsanlar köyden gelip kentlerin en manzaralı yerlerinde gecekondu yaptıkça, gecekondulara su, elektrik, telefon bağlandıkça, gecekondular bedavacı yatırıma ve ranta dönüştükçe, gecekonducular himaye edildikçe halk sol partilere oy vermez,
3.Kayıt dışı ekonomi sürdükçe, nüfusun yarısı vergi kaçırdıkça halk sol partilere oy vermez,
4.Sigorta primi ödemeden, aralarında yeşil kart da olmak üzere sağlık hizmetlerinden yararlandıkça halk sol partilere oy vermez,
5.Belediyeler ramazan çadırı kurdukça, çalışmayan lümpene kazanç ve avanta sağladıkça, Fak Fuk Fon tufeylilere para dağıttıkça halk sol partilere o vermez.
Başkaları da nihayet bu gerçeği görmeye başladılar. Ama hala anlayamadıkları karanlık noktalar var. “AKP niye açık aralık önde ?”, “AKP neden birinci parti ?”, “Sadaka Kültürü mü?” diye sorular soruyorlar. Ama soruların doğru yanıtını bulamıyorlar.
***
Sağ partilerin Demokrat Parti, Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, ANAP menzillerinden geçerek uyguladığı reçeteyi AKP cılkını çıkartırcasına yozlaştırdı. Genç Parti’nin televizyonlara verdiği reklamlara bakılacak olursa, bu parti AKP’ye de nal toplatacak bir dehaya sahip görünüyor.
Ne olacak şimdi, rüşvet yöntemi meşrulaşacak mı ? Hangi parti halka daha çok rüşvet verirse o parti mi seçim kazanacak ? Ey yumurta kafalı aydınlar, neoliberal bilginler, 2.cumhuriyetçi bobstiller bu soruma bir cevap verin ! Cevap verin diyorum, ama cevap veremeyeceğinizi de avucumun içi gibi biliyorum. Cevap vermeniz için, 1950-2007 yılları arasına biraz kafa yormanız gerek. Ki böyle bir şey yaptığınızı hiç görmedim.
***
AKP’nin neden başarılı olduğunu nihayet fark edip de nasıl mücadele edeceğini bilemeyenlere aşağıdaki mücadele yöntemini öneriyorum:
“Halka en çok kim rüşveti kim verirse seçimi o kazanır” rezilliğine, ahlaksızlığına bir son vermenin zamanı gelmedi mi ? Uygulanan bu yöntem devlet, cumhuriyet, demokrasi ve halk düşmanlığı değil mi ?
Ahlaksızlık dozunu arttırarak ahlaksızlıkla mücadele edilemez. Bütün Türkiye kendisine ve karşısındakine şu soruyu sormalıdır:
“AKP’nin para, kömür, gıda, yiyecek dağıtması yasalara uygun mu ? AKP bu uygunsuz yöntemi hangi bütçe ile uygulayıp gerçekleştirmektedir ? Bu uygulamalar, toplumun, vatandaşların tümüne ait olan bütçeyi belli bir kesime akıtmamakta mıdır ? Böylece, vatandaşlar arası eşitlik ilkesi çiğnenmemekte midir ?”
Bu sorulara verilecek cevaplar AKP’nin suç işlediğini kanıtlayacaktır. Cumhuriyetin savcılarını harekete geçirmek için siyasal partiler ne yapıyor Allahaşkına ? (Devam edecek)