ALEVİLİĞİ VE KÜRTLÜĞÜ SİYASETE KARIŞTIRMAYIN

Anlasilan Dersim katillerinin ergenekoncu uzantilarinin Dersime olan kinleri ve ofkeleri dinmemis.Fasist Onur Oymen’in mide bulandirici konusmasindan sonra medya’nin ergenekoncu uzantisi Ozdemir Ince’de mide bulandirmaya devam ediyor. Dersim adini agziniza almayi haketmiyorsunuz. Pis salyalarinizla kirletmeyin Dersim adini. Seyid Riza her seyle bas ettim  ama sizin yalanlarinizla bas edemedim demisti idam sehpasini tekmelemeden once. Hala geçerliligini ve guncelligini koruyan bir soz.  
Demek  Dersim sahsinda kurt-alavilere olan kininiz ve ofkeniz o kadar derin ve canli. Ama inanin tum alevilerin ve kurtlerin “kabem insandir” inanisina ragmen sizin gibi kopeklerden er ya da geç hesap soracagindan emin olabilirsiniz.
DERSIMI SALYALARINIZLA KIRLETEMEZSINIZ3
***
Ali Ankara imzalı yukarıdaki elektronik ileti 27 kasım 09 günü saat 03.33’te gönderilmiş. Aynı gün yayınlanan “Dersim Edebiyatı” adlı yazıma gelen ilk tepki. Bana büyük bir acı verdi. Kürtçülük’ün boyunduruğuna girmiş Kürtlük + Alevilik’in ne denli siyaset kuburuna battığını bir kez daha görmek zorunda kaldığım için. Tam “Aleviler CHP’yi rahat bırakın ! CHP Alevileri rahat bırak!” başlıklı bir yazı yazmayı düşünürken.
Bu iletiden sonra, Koçgiri büyük ihanetinden başlayıp Şeyh Sait’ten ve Dersim’den geçerek Kürt ve Alevi mesel ve menkîbelerini gerçek boyutlarına indirgemenin artık farz olduğunu düşündüm. Artık falanca kırılır, filanca üzülür sakınımlarını bir yana bırakıp bütün irinli yaraları patlatmak gerekiyor. Yetti artık ! Patlasın ki irinleri aksın ! Örneğin 1915 ve öncesi “Ermeni Gailesi” ile Kürt aşiretlerinin derin ilişkisi ortaya çıksın ! Örneğin Koçgiri’nin isyancı şeyhlerinin işgalci Yunan ile yaptığı fesat işbirliği iyice anlaşılsın ve utanması gerekenler utansın ! Komşuluk hatırına ve kimseyi utandırmamak için bu gerçeklerin hepsi bir kurşun tabuta konup kapağı lehimlenmişti. Bu artık biline !
***
Aleviler sırf Alevi oldukları için CHP’ye sakın oy vermesinler ve sadece bu nedenden dolayı CHP içinde ayrıcalıklı bir yer istemesinler. CHP de Alevileri çantada keklik görmemeli artık.
Nasıl Sünnilerin herhangi bir siyasal parti ile özdeşleşmelerini istemiyorsak, Alevilerin de herhangi bir siyasal parti ile özdeşleşmesine karşı olmalıyız.
Siyasal partiler ibadet yeri, cami ya da cem evi değildir. Herkes inanç ve etnisite kirlerinden arınıp oy sandığına öyle gitmeli. İnanç ve etnisitenin kirleri sınıf bilincinin yerine geçerse demokrasiye de memokrasiye de elveda. Bu nedenle Aleviler CHP’yi tehdit etmekten vazgeçmelidir artık. CHP Alevilerin tapulu malı olmadığı gibi CHP üzerine ipotek de koyamazlar. CHP de Alevilere özel bir ilgi duymamalı. Özel ilgi din ve inancı siyasete alet etmek anlamına gelir. Nasıl AKP’nin dini siyasete alet etmesi ahlak dışı ise, CHP’nin adının Alevilerle örtüşmesi de ahlak dışıdır.
Bir CHP-Alevi ortaklığı varsa, öküzü mezbahaya gönderip bu ortaklığa son vermeli. Bu ayrılık iki taraf için de iyi olacak, siyasal ortamın tam anlamıyla sağlığına kavuşması için AKP ve benzeri partilerin “din”den iyice bağımsızlaşması beklenecektir.
Seçmen hamama girip iyice keselenmeden, bol bol su dökünerek yıkanmadan bu ülkeye ne huzur ne de demokrasi gelir. Benden söylemesi !
***
NOT: Uyarıda bulunmadığım için Ali Ankara’nın e-mail adresini vermiyorum, ama bu türden alacağım bütün e-postaların adresini mutlaka açıklayacağım artık !