AVRUPA BİRLİĞİ’NİN KANATLARI ALTINDA FAŞİZM

Reichstag’ın önünde söylev çeken Hitler, Unter den Linden’den rap rap geçen askerlerine gururla bakarken, çenesini ileri çıkartıp gözlerini belerten Benito Mussolini yumruklarını sıkarak haykırırken, yalnızca içinde bulundukları o muhteşem (!) ânı yaşıyorlardı.
Diktatörler, despotlar, tiranlar zaferlerini güzellemeleri için yanlarında günlük zabıt tutan fino vakanüvîstler beslerler. Ama canlı tarihte dün ve bugün yoktur, sadece yarın vardır.
Diktatörler, despotlar, tiranlar, müstebitler, Mussoliniler, Hitlerler artık dün olan yarınlarını kestiremezlerdi. Ama zalimlerin bilemedikleri yarın artık bizim için dündür. Biz onların dünlerini de, bugünlerini de, yarınlarını da biliriz.
***
Leş kargaları, sırtlanlar, bilumûm leşoburlar (leş yiyiciler) bayram ediyor : Siyasal İslamcılar, Kürtçüler, 12 Mart, 12 Eylül mağduru eski histerik goşistler – yeni ultra liberaller – başta Hürriyet gazetesi olmak üzere Doğan Medya Grubu’ndan nefret ediyorlar. Bu nefret AKP’nin siyasal nefretini katmerleyerek onu açık, örtüsüz, aşikâr faşizme doğru hızla sürüklüyor. Ve bütün bunlar Avrupa Birliği’nin koruyucu kanatları altında oluyor. Bu sonuçtan 12 Mart ve 12 Eylül darbeleri de sorumludur.
Ve bütün bunlar “filozof” halkımızın gözleri önünde cereyan ediyor. O halde o da sorumludur. Sadece AKP müşterileri değil bütün halk sorumludur. Çünkü AKP iktidarı türlü fesatla vatandaşlık bilincini körleştirdiği, sağırlaştırdığı bu halktan korkmuyor. Sabah gazetesinin (09.09.09) verdiği ayrıntılı, grafikli ve neşeli habere göre Doğan hisseleri yüzde 20 düşmüş, bir günlük kayıp 775 milyon dolar imiş. Doğan Holding hisselerine para yatıran yatırımcı kesimin bu darbe yüzünden borsada para kaybetmesi, iflas etmesi iktidarın umurunda bile değil. AKP iktidarı yaptığı eylemlerle borsada da suç işliyor.
Amaç gizlenemeyecek kadar açık : Doğan Medya Grubu’nu çökertmek, yok etmek ve ona el koymak. Devlet bankaları marifetiyle bir yandaşa peşkeş çekmek. Tıpkı Sabah Grubu gibi.
Siz beşinci kolun iftiralarına bakmayın : Demokrasinin, insan haklarının, özgürlüklerin savunucusu ve güvencesi olan Doğan Medya Grubu’nun gazete, dergi, televizyon ve radyolarının susturulduğu bir Türkiye, faşist İtalya’dan, Nazi Almanya’dan, Suudi Arabistan’dan, Sudan’dan çok daha beter olur.
Ve olanlar Avrupa Birliği’nin koruyucu kanatları altında oluyor. AKP iktidarı siyasal planlarını gerçekleştirmek için AB’nin koruyucu kanatları altına sığınıyor.
Hürriyet’in hürriyetini yitirdiği bir Türkiye cehenneme dönüşür. Bu gerçeği bütün dünyaya ilan ve tebliğ ediyorum !
***
Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü Başkanı Prof.Dr.Şükrü Kızılot (Vatan,09.09.09), Prof.Dr.Ünal Tekinalp, Prof.Dr.Hayri Domaniç, Prof.Dr.Hamdi Yasaman (Milliyet,13.09.09) Maliye Bakanlığı memurlarının Doğan Medya Grubu’na verdiği 3 milyar 755 milyon liralık tarihi (!) cezanın haksız olduğunu söylüyorlar. Bu, AKP iktidarının kurmayı tasarladığı İslâmî faşist rejim yolunda artık her şeyi göze aldığının yadsınmaz bir kanıtı !
09.09.09 tarihli Sabah gazetesinin verdiği habere göre “Türkiye, dünyanın ilk modern Müslüman süper gücü olacak”mış. Bu fantastik düşüncenin kaynağı olan ABD’li “gelecek gurusu” James Canton’ın göremediği o zalim gerçeği biz görüyoruz : İslami faşizmin pençesine düşen İslamcı Türkiye XXI. yüzyılın ilk süper demokrasi mezarlığı olacaktır. Dünyanın ilk süper demokrasi mezarlığı olan Türkiye dünya barışı için Hitler Almanya’sından çok daha büyük, korkunç bir tehlikedir. Halkımızın bilgisine saygı ile arz ederim !….