DOĞU PERİNÇEK VE ÖTEKİLER

Bugün gene kafalar gene karışacak:
Soroslu liberal aydınlarımıza göre : “Ermeni Soykırımı” iddialarına karşı çıktığım ve eskilerin “Ermeni Gailesi” olarak tanımladıkları şeye ben “Ermeni Fesadı” dediğim için ırkçı ve demokrasi düşmanıyım.
Ama kafalarının içinde taşlı bulgur çalkalayan lümpenlere göre : Cumhuriyet’in ruh, ideal ve ilkelerini benimsememiş bir Müslüman ve üst-kimlikçi Türk olan Recep Tayip Erdoğan’ı cumhurbaşkanlığına layık görmeyip, Cumhuriyet’in ruh, ideal ve ilkelerini benimsemiş bir Hıristiyan-Ermeni TC vatandaşını bu makama yaraşır bulduğum için, damarlarında Ermeni kanı dolaşan bir Ermeni dölü oldum.
Bu iki olguyu, bu iki durumu, bu iki duruşu, bu iki kararı anlamadan adam olmak mümkün değildir. Adam olmadan da ne cumhuriyetçi, ne demokrat ne de cumhuriyetçi demokrat olmak mümkündür.
***
Bugün, İşçi Partisi Başkanı yazar ve düşünür Doğu Perinçek’i övmek istiyorum. Avrupa’nın Soroslu aydınlarının ve kafalarının içinde bezerye çalkalanan lümpenlerinin kafasını iyice karıştırdığı için.
Doğu Perinçek, İsviçre’nin kimliğinde Avrupa’nın (bundan sonra Avrupa sözcüğünü kullanacağım) mağrur özgüvenini yerle bir etti. Bu müthiş bir şey. Avrupa’da kendim de denediğim için çok iyi bilirim. Türkiye’ye saldıranların önüne bir kağıt, bir kalem koyup : “Şuraya Türkiye haritasını çiz!” derim.
Doğu Perinçek de saldırganı sorguya çekiyor. Bu, önünde eğilinmesine alışmış ilkel ırkçı Avrupalıyı alt-üst eder. Nitekim öyle oldu.
Doğu Perinçek’in bilgiyle zırhlanmış kendine güvenini içlerine sindiremediler:

***
Bir yanda Avrupa yargısının karşısına 90 kiloluk belgelerle çıkan ve bir aydınlanma aydını olarak adalet konusunda ders veren Doğu Perinçek. Bir yanda, NTV’de Emre Kongar ile birlikte yaptıkları ortak programda, Hrant Dink cinayetinden sonra, herhande kan bedeli olarak (!)Ermenistan sınır kapısının hemen açılmasını salık veren Mehmet Barlas…
Ve “Ermeni Diasporası’nın soykırım iddialarının iki yönü var. Biri, tarihi bir gerçek olduğunu ispatı, diğeri bunun siyasi yönden dünyaya kabul ettirilmesi. Türkiye, bu savaşın birini kaybetti. Diğerine ne kadar dayanabileceğiz ? Ermeni Diasporası, her geçen gün biraz daha yürekleniyor. Soykırım iddialarında mesafe kazanıyorlar. Türkiye kendini toparlayamadığından dolayı, giderek hedeflerine yaklaşıyorlar” (Mehmet Ali Birand, Posta, 7.3.2007) diyenler.
***
“Ne yapmalı ?” sorusuna verilecek tek yanıt var : Mehmet Barlas’ın M.A.Birant’ın ve Soroslu liberal aydınların hidayete erip Doğu Perinçek’e katılmaları ve onunla birlikte Ermeni Fesadı’na karşı savaşmaları… O zaman çok şeyin değiştiği görülecektir !..