KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ

Bu dünya türlü çeşitlisini gördü ama bir başbakanın bir oylamadan sonra trıbüne ya da balkona çıkıp “Resmi olmayan sonuçlara göre” oylamayı kazandığını ilan ettiği görülmedi.Resmi olmayan sonuç kesin olmayan sonuçtur, kesin olmayan sonucun da galip tarafı, yeneni belli değildir.Bu bir tiyatrodur, sahtecilik oyunudur: Evet  oyları sandıkların açılmasından yarım saat geçmeden % 65 olarak ilan edildi ve ardından dakika dakika gerileyip % 51’e kadar düştü  ve orada durdu. Meğer Yüksek Seçim Kurulu’nun bilgisayar sistemi çökmüş. Siz onu benim 40 yıllık sakalıma anlatın.

Propoganda döneminde yapılan arsızlıkları bütün dünya biliyor. Bunlar tarihe geçti. Dünya siyaseti artık kimsenin bilgisi dışında değil. Başbakan ve Cumhurbaşkanı dünya liderlerinin yüzlerine nasıl bakacak? Diyelim ki Yüksek Seçim Kurulu gayri resmi seçim zarflarını iptal etmek zorunda kalacak.  “Diyelim ki” de ne demek, devletin mühürünü taşımayan bir zarfla oylama mı olur? O zaman imzasız sürücü belgeleriyle otomobil sürelim, kendimiz para basıp piyasaya sürelim. Devlet sahte oy üretebilir mi? Nereden bakılırsa bakılsın utanç verici bir durum!

Bu utanç verici durum benim için hiç de şaşırtıcı değil: Demokratik oylamayla iktidara gelen islamcı partilerin seçimle iktidarı bırakmayacaklarını taa 20 yıldan bu yana yazıyorum.

Diyelim ki “EVET” % 51 ile kazandı. Ama gerçekte İstanbul, Ankara, İzmir, Trakya, Akdeniz bölgesinde yitirmiş bir hükümet geleceğini de yitirmiştir. Artık iktidar olamaz. ABD, Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya, Çin, Japonya, Arap devletleri karşısında asla dik duramaz. AKP ve yöneticileri 16 Nisan 2017 günü tarihi bir bozguna uğramıştır. Referandumu “HAYIR” kazanmıştır. Gerisi palavra!

Demokrat, insan haklarına sadık ve saygılı, adil olduğum için dünyada benim itibarım var, ama AKP hükümetinin bir dirhem itibarı yok. Ve artık hiç olmayacak!

Kendi düşen ağlamaz ama iki gözü birden çıkar! Yanlış hesap (bazan) Bağdat’tan döner!

Nota Bene: Resmi sonuç ilan edilmeden R.E.Erdoğan da galibiyet kutluyor. 

Özdemir İnce

16 Nisan 2017, 22:33