YÜKSEK SEÇİM KURULU KARARIYLA “EVET”!

Kendimizi her türlü önyargı, kir ve pislikten arındırabilsek, referandum sonuçlarını şöyle değerlendirebilirdik: «İçinde gerçekten demokrasi aşkı olan bir millet bu referandumda en azından % 80 “Hayır” derdi.»

 

DESTEK YAYINLARI

Demez  miydi? Bu can alıcı sorunun cevabını  bulmak zorundayız ve bulduğumuz sonucu korkmadan söylemeliyiz. Ve ben söylüyorum: Siyaset, “bu dünya”nın değerlerine göre yapılır. Allaha, kitaba ve dine göre yapılmaz. Referandumda “Evet” oyu verenlerin çoğunluğu siyasal kaygıyla karar vermemiştir. Bu bir! İkincisi: İçinde Allah, Kitap sevgisi ve korkusu olmayanlar oy sayımında göstere göstere hile yapmıştır!

TELOS YAYINLARI

Herkes ince, şeytan işi dalavere bekledi ama tam tersine en kaba, halkın gözü önünde oyun oynandı. Bu pervasızlık çok anlamlı! Bu pervasızlık önümüzdeki yılların habercisi! Türkiye’de bir daha 16 Nisan 2017 türünden demokratik (?!) bir seçim yapılmayacak. “Toplumsal Muhalafet” İslamcı diktatoryanın umurunda bile değil. Bu oylama son oylama olabilir. “Şom” ağızım böyle diyor ve yüreğim kan ağlıyor.

Özdemir, 17 Nisan 2017,  10:50

****Arkadaşlar, yazıyı bitirdiniz. Dün akşamdan bu yana içimdeki yaraya bir müzikle tuz serpiyorum.  Siz de aynını yapın: Google’a  “Le concerto de l’Adieu de George Delarue” yazın. Concerto Fransızların Vietnam’da Dien Bien Phu yenilgisinde ölenlere ağıt olarak yazılmıştır. Ardından aynı yöntemle “Georges Delarue,the theme from the film Dien Bien Phu” yazın. Karşınıza muhteşem bir görüntülü film müziği çıkacaktır. Filmin yapımcısı ve yönetmeni olan  Pierre Schoendoerffer aynı zamanda büyük bir romancıdır. Onun Krala Veda adlı romanını çevirmiş, Telos Yayınevi’ni yönetirken YUKARIDA adlı bir romanını yayınlamıştım. Bulabilirseniz ikisini de okuyun. Ben kardeşiniz, 80 yıllık hayatımdaki  yenilgileri, edebiyat ve iyi müzik sayesinde yendim.

Ve müzikleri, Fransızların deyişiyle “Hiperbaşkan”  R.T.Erdoğan’ın tehlikeli hevesleri için şehit olmuş çocuklarımıza ağıt niyetine dinleyin : Gümleyen topları ve inleyen kemanı!

Ve 16 Nisan 2017 gecesini asla unutmayın!

Özdemir